1. خانه
  2. keyboard_arrow_right
  3. اطلاعات کاربردی نظام مهندسی
  4. keyboard_arrow_right
  5. مبحث سوم در آزمون نظام مهندسی برق

مبحث سوم در آزمون نظام مهندسی برق

مبحث سوم مقررات ملی ساختمان (حفاظت ساختمانها در مقابل حریق) یکی از مهمترین منابع آزمون نظام مهندسی برق بوده و تعداد سوالات قابل توجهی از آن مطرح می شود، در این مقاله تحلیل کامل انجام می شود.   1) ویژگی ها هدف: بر اساس مقررات این مبحث از آنجا که…
تعداد نظرات:
0

مبحث سوم مقررات ملی ساختمان (حفاظت ساختمانها در مقابل حریق) یکی از مهمترین منابع آزمون نظام مهندسی برق بوده و تعداد سوالات قابل توجهی از آن مطرح می شود، در این مقاله تحلیل کامل انجام می شود.

 

1) ویژگی ها

هدف: بر اساس مقررات این مبحث از آنجا که در هر ساختمان باید کلیه پیش بینی ها و تمهیدات لازم جهت ایمنی ساکنان و متصرفان در برابر حریق فراهم گردد، ضروری است طراحی و اجرای ساختمان ها به نحوی صورت گیرد که با توجه به کاربری، ابعاد و تعداد طبقات، به مدت مناسبی در برابر حریق مقاومت نموده و از گسترش حریق به فضاها یا ساختمان های مجاور جلوگیری شود.

آخرین ویرایش: 1395

مرجع آزمون: طراحی و نظارت

تعداد  صفحات:  236

تعداد فصلها: 12

مهمترین نکته: حداقل 3 پرسش از این مبحث در آزمون طراحی، مطرح می شود، آزمون نظارت حدود 2 پرسش خواهد بود.

دانلود فایل پی دی اف

2) چکیده

طبق مفاهیم مبحث سوم مقررات ملی ساختمان، در تمامی ساختمان ها باید پیش بینی لازم برای جهت حفاظت افراد و متصرفان در صورت بروز آتش سوزی وجود داشته باشد. برای این منظور، باید در حین محاسبه، طراحی و اجرای ساختمانها، میزان مقاومت ساختمان براساس نوع کاربری، ابعاد و تعداد طبقه های در صورت بروز حریق لحاظ شود. در آزمون نظام مهندسی برق، چگونگی علامت گذاری مسیرهای خروج از ساختمان، طراحی و بهره برداری از تجهیزات مرتبط با اطفاء حریق و دود ناشی از حریق و در نهایت ساختار و استفاده از اسپرینکلر (شبکه بارنده خودکار) از بحث های بسیار مهم محسوب می شود.

3) تعداد سوالات طرح شده

4) مهمترین بخش ها

شماره صفحات عنوان
بخش 3-5-7 از 60 تا 62 ضوابط طراحی
بخش 3-6-9 از 106 تا 109 علامت‌گذاری راه‌های خروج
بخش 3-9 از 175 تا 182 سیستم‌های اطفای حریق و کنترل دود
بخش 3-10-3 از 185 تا 186 شبکه بارنده خودکار

 

5) راهکار مطالعه

الف) صرفا باید قسمتهایی که در ادوار قبل از آن سوال طرح شده مطالعه شود. برای این منظور می توانید از « کتاب میکرو تاسیسات برقی » استفاده کنید که در فصل سوم آن قسمت های مهم این مبحث ویژه آزمون نظام مهندسی برق استخراج شده است.

2) از کلیدواژه استفاده شود، در کتاب «کلیدواژه آزمون نظام مهندسی برق» بیش از 2700 کلمه کلیدی مبحث سوم با شماره آیین نامه قابل مشاهده است.

 

 

لینک کوتاه :

[views]

تعداد نظرات:
0

برچسب ها

نظر خود را بگذارید

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

پربازدید ترین ها

جستجو در سایت

آزمون نظام مهندسی

فهرست
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x